Aşk Dükkanı | Web Tasarım | Grafik Tasarım | Dijital Pazarlama | Seo | Sosyal Medya Yönetimi | Crm Yönetimi

banner askdukkani ads
banner askdukkani ads mobil

Google Ads

Google ads dünya üzerinde hali hazırda %90 kullanım oranı ile zirvede yer alan Google üretmiş olduğu yeni uygulamalar ile tüm internet kullanıcılarını bir arada toplamayı başarmış durumda. Hizmet veren tüm web siteleri erişilebilir olmak için mutlaka Google ile uyumlu çalışmak zorunda. Zira sisteme uygun olmayan web sitelerinin Google aramalarında kendine yer bulabilmesi imkansız. Geriye kalan %10 arama motoru kullanım oranı içinden sizi aramaya ihtiyaç duyacak kişi sayısı internet söz konusu olduğunda çok ama çok düşük bir ihtimale dönüşüyor. Bu nedenle Google ve Google ads sitelerin bulunabilir olması için büyük önem taşıyor.

google ads nedir

Google Ads Nasıl Kullanılır?

Google Ads uygulaması reklam ve arama sonuçları ile doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle sayfanızın reklamını ya da satmış olduğunuz bir ürünün reklamını yapıp Google’da bulunabilir olmak için öncelikle ads uyumluluğunuzu iyi belirlemelisiniz. Örnek ile açıklamak gerekirse yaptığınız reklamın Google da işe yarayabilmesi için ürün tanıtımınız ve kullanacağınız slogan Google aramalarında geçen cümleler olmalıdır. Ayrıca cümlelerin bulunabilir olması için söz konusu cümleleri ads reklamlarınızda yayınlamanız gerekmektedir. Bu cümlelerin belirlenmesi ve reklamların doğru sloganla hazırlanması büyük önem taşımaktadır.

Google Analytics Ne İş Yapar?

İnternet dünyasında AdWords olarak bilinen Google ADS, kullanıcıların yaptığı kelime sorguları baz alınarak çalışan bir reklamcılık türüdür. İşletmelerin en sık kullandıkları modellerden biri olan AdWords, internette Google arama sıralamasında reklamların diğer kullanıcılara ulaştırılmasını sağlar. Google Adwords ile reklamı gören kişiler tıkladığında ücret ödenir. Bu ölçümlenebilme özelliği ile yalnızca alınan tıklamalar için ücret ödenmesi firmalar açısından büyük bir avantajdır.

Google Ads, reklam performansınızı ölçerek reklamlarınızın yarattığı etkileri analiz eder. Kazancınızın reklam maliyetine oranını görerek reklam stratejilerinizi güçlendirmenize olanak sağlar

google reklamlari 27012020
google reklam

Google ADS Aracının SEO ile Uyumu

Google ADS sistemini tam anlamı ile kullanmak ve yüzde yüz fayda elde etmek için SEO sistemi ile de uyumlu olmasına özen göstermek gerekmektedir. SEO olmadan yapılan AdWords aracının sonuçları istenilen başarıyı sağlamaz. Tam uyumu tercih edilecek bir çalışmanın ardından istenilen başarının elde edilmesi hayal değildir.