Aşk Dükkanı | Web Tasarım | Grafik Tasarım | Dijital Pazarlama | Seo | Sosyal Medya Yönetimi | Crm Yönetimi

banner askdukkani Google Search Console
banner askdukkani Google Search Console mobil

Google Search Console

Teknolojinin inanılmaz bir ivme yakalaması tüm bilgisayar sistemlerini ve internet dünyasını tamamen sarsmış durumda. Yaşanan bu hızlı yükseliş pek çok bilgisayar sisteminin henüz tam manası ile web dünyasına entegre edilebilmesine müsaade etmiyor. Fakat profesyonel hizmet veren firmamız bu alanda en önemli entegrasyonları sizin için uyguluyor.
googlesearchconsole

Search Console Nedir?

Search console hayatımıza bilgisayarlardan giren arama barı ya da arama kutuları olarak bilinse de internet dünyasına yön veren Google arama hizmetlerinin temeline dayanıyor. Çünkü web sitelerinde benzer bir mantıkla kapalı devre arama yapan isteğe göre açık devre hizmet sunması da sağlayan arama bölümleri son derece büyük önem taşıyor. Fakat bu alanda iyi bir uygulama yapabilmek ve tam manası ile çalışabilirliği sağlamak son derece güç ve teknik bilgi gerektiriyor.

Search Consol Nasıl Çalışır?

Arama kutusu entegrasyonu dahil web hizmetlerinde her alanda hizmet sunan firmamız ihtiyaç duyacağınız fonksiyonel arama kutularının yerleştirilmesi ve çalışmasını sorunsuz olarak gerçekleştirmekte. Ayrıca arama butonlarının veri tabanı kayıtları yapma özelliğini de sunan firmamız bu alanda çalıştığı yetenekli ve alanlarında uzmanlaşmış farklı takımlarla web çözümlerinizi sorunsuz sunuyor. Web hizmetleri söz konusu olduğu zaman ortaya çıkan beklentiler her zaman yüksek oluyor. Fakat pek çok amatör kişi ve kurumun aksine firmamız yerleşik olarak sürdürdüğü 20 yılı aşkın süredir bilgisayar ve web sistemleri deneyimi ile sorularınızın cevabını daima çözümlerle sunuyor.

Google Search Console
new google search console design

Sitede Search Console Eklemek İçin Yapılması Gerekenler

Web sitesi için Arama konsolu ihtiyaçlarının doğru karşılanması durumunda web sitenize giren misafirlerinizin site içinde aradıkları her hangi bir ürünü kısa sürede kategorileri dolaşma sorunu yaşamadan erişmesi mümkün kılınmaktadır. Özellikle e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz olan söz konusu fonksiyonlar sitenizde bulunmaması durumunda muhtemelen müşteri kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır. Çünkü alışveriş sistemine giren her kullanıcı eğer search console arıyorsa muhtemelen bir ürün hizmet satın almayı amaçlamaktadır. Bu tip kararlı müşterilerin ölçülmesi için arama butonları son derece büyük önem taşıyor. Aranan ürünlerin kaydedilmesi sonucu sitenizde ihtiyaç duyulan fakat bulunmayan ürünler için istatistik çalışmasını yapmanız mümkün olmaktadır.