Aşk Dükkanı | Web Tasarım | Grafik Tasarım | Dijital Pazarlama | Seo | Sosyal Medya Yönetimi | Crm Yönetimi

banner askdukkanibnmisletmem
banner askdukkanimy bussines

Benim İşletmem

İşletme hesabınızla Web siteniz arasında bağlantı kurmak ve işletme hesabını sıklıkla kontrol etmek, Lokal SEO’nun nimetlerinden en efektif şekilde faydalanmanızı sağlar. Kullanıcılar masaüstünde veya mobil cihazlarında arama yaparken belirli bir konumda olduklarını bildirirler, bazen hassas konum verisi kullanılırken bazen genel konum bilgisi kullanılır. Örneğin kullanıcı profil verilerinde hangi şehirde yaşadığını seçmiş ve arama yaparken kullandığı IP aralığı o şehirle eşleşiyor olabilir. Bu durumda arama sonucu hassas konum verisi kullanılmıyorsa, o şehirdeki veriyi gösterir.

Hassas konum verisi kullanıldığındaysa kullanıcıya en yakın sonuç arama ekranında görüntülenebilir. Eğer nüfus yoğunluğu yüksek bir bölgede işletmeniz varsa, size yakın bir yerde, işletmenizle ilgili olabilecek aramalarda listelenme fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı gibi düşünerek, kullanıcıların işletmenizle ilgili olabilecek ne tür aramalar yaptığını Google’da test edebilirsiniz. Hemen şimdi Google’a girin ve bir kullanıcı gibi arama yapın ve sonuçlarda yer alıp almadığınızı kontrol edin. Arama yaparken önceki aramalarınızın ve arama sonuçlarında tıklayarak giriş yaptığınız sitelerin etkili olacağını unutmayın, bu yüzden mümkün olduğunca gizli pencere kullanarak arama yapmayı deneyin.

 

dm img 12

Biz işinizle ilgileniyoruz

Google arama veri tabanını, dizine eklediği sayfaları ve kullanıcıların yaptığı aramaları kullanarak işletmenizin hangi kategoriye gireceğini, hangi arama terimleriyle lokal arama sonuçlarında eşleşeceğini anlayacak kadar gelişmiş bir teknolojiye sahip.